Slide Välkommen till Padel
på nästa nivå
Padel Tour \ Euro Finans Invitational 2021 21-22 AUGUSTI 21-22 AUGUSTI

Stad: Lund
Arena: Sparbanken Skåne Arena
Datum: 21-22 augusti 2021
Kategori: Damer & Herrar

21-22 augusti 2021

Tabeller

Gruppspel Herr

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
G. Rubio (ESP)
C. Rocafort (SWE)
vs. J. Leal (ESP)
C. Knutsson (SWE)
Herr1 Lördag 10:15 Bana 1 6-1 6-4 0-0 TV
M. Yanguas (ESP)
D. Windahl (SWE)
vs. A. Coello (ESP)
J. Larsson (SWE)
Herr2 Lördag 10:15 CC 6-4 6-3 0-0 TV
A. Fernandez (ESP)
S. Vasquez (SWE)
vs. J. Leal (ESP)
C. Knutsson (SWE)
Herr1 Lördag 14:45 CC 7-6 6-3 0-0 TV
L. Campagnolo (BRA)
P. Figueroa (SWE)
vs. A. Coello (ESP)
J. Larsson (SWE)
Herr2 Lördag 14:45 Bana 1 3-6 6-3 6-4 TV
A. Fernandez (ESP)
S. Vasquez (SWE)
vs. G. Rubio (ESP)
C. Rocafort (SWE)
Herr1 Lördag 19:15 CC 5-7 6-7 0-0 TV
M. Yanguas (ESP)
D. Windahl (SWE)
vs. L. Campagnolo (BRA)
P. Figueroa (SWE)
Herr2 Lördag 19:15 Bana 1 7-5 6-1 0-0 TV

Semifinal

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
D. Windahl (SWE)
M. Yanguas (ESP)
vs. S. Vasquez (SWE)
A. Fernandez (ESP)
Herr Söndag 10:00 CC 7-5 6-4 0-0 TV
C. Rocafort (ESP)
G. Rubio (ESP)
vs. P. Figueroa (SWE)
L. Campagnolo (ESP)
Herr Söndag 10:00 Bana 1 6-7 7-6 2-6 TV

Final

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
D. Windahl (SWE)
M. Yanguas (ESP)
vs. P. Figueroa (SWE)
L. Campagnolo (BRA)
Herr Söndag 14:30 CC 6-4 6-4 0-0 TV

HERR GRUPP 1

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
C. Rocafort (ESP)
G. Rubio (ESP)
2 2 0 4
S. Vasquez (SWE)
A. Fernandez (ESP)
2 1 1 2
J. Leal (ESP)
C. Knutsson (SWE)
2 0 2 0

HERR GRUPP 2

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
D. Windahl (SWE)
M. Yanguas (ESP)
2 2 0 4
P. Figueroa (SWE)
L. Campagnolo (BRA)
2 1 1 2
A. Andersson (SWE)
A. Coello (ESP)
2 0 2 0

Gruppspel Dam

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
N. Brito (ARG)
A. Girdo (SWE)
vs. A. Martinez (ESP)
A. Behram (SWE)
Dam1 Lördag 09:00 CC 6-4 6-3 0-0 TV
A. Cañellas (ESP)
A. Åkerberg (SWE)
vs. S. Arvidsson (SWE)
B. Soleymani (SWE)
Dam2 Lördag 09:00 Bana 1 3-6 6-2 6-2 TV
N. Brito (ARG)
A. Girdo (SWE)
vs. C. Barciela (ESP)
T. Norton (GB)
Dam1 Lördag 13:30 Bana 1 6-4 6-1 0-0 TV
A. Cañellas (ESP)
A. Åkerberg (SWE)
vs. C. Jensen (ESP)
B. Gajic (SWE)
Dam2 Lördag 13:30 CC 6-2 2-6 6-2 TV
A. Martinez (ESP)
A. Behram (SWE)
vs. C. Barciela (ESP)
T. Norton (GB)
Dam1 Lördag 18:00 Bana 1 7-5 6-2 0-0 TV
S. Arvidsson (SWE)
B. Soleymani (SWE)
vs. C. Jensen (ESP)
B. Gajic (SWE)
Dam2 Lördag 18:00 CC 1-6 2-6 0-0 TV

Semifinal

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
A. Girdo (SWE)
N. Brito (ARG)
vs. B. Gajic (SWE)
C. Jensen (ARG)
Dam Söndag 11:15 CC 2-6 6-4 7-5 TV
A. Åkerberg (SWE)
A. Cañellas (ESP)
vs. A. Behram (SWE)
A. Martinez (ESP)
Dam Söndag 11:15 Bana 1 6-2 1-6 1-6 TV

Final

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
A. Girdo (SWE)
N. Brito (ARG)
vs. A. Behram (SWE)
A. Martinez (ESP)
Dam Söndag 15:45 CC 7-5 6-1 0-0 TV

DAM GRUPP 1

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
A. Girdo (SWE)
N. Brito (ARG)
2 2 0 4
A. Behram (SWE)
A. Martinez (ESP)
2 1 1 2
C. Barciela (ESP)
T. Norton (GB)
2 0 1 0

DAM GRUPP 2

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
A. Åkerberg (SWE)
A. Cañellas (ESP)
2 2 0 4
B. Gajic (SWE)
C. Jensen (ARG)
2 1 1 2
S. Arvidsson (SWE)
B. Soleymani (SWE)
2 0 1 0

HERR 1

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
C. Rocafort
G. Rubio
2 2 0 4
S. Vasquez
A. Fernandez
2 1 1 2
J. Leal
C. Knutsson
2 0 2 0

HERR 2

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
D. Windahl
M. Yanguas
2 2 0 4
P. Figueroa
L. Campagnolo
2 1 0 2
A. Andersson
A. Coello
2 0 2 0

DAM 1

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
A. Girdo
N. Brito
2 2 0 4
A. Behram
A. Martinez
2 1 1 2
C. Barciela
T. Norton
2 0 1 0

DAM 2

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
A. Åkerberg
A. Cañellas
2 2 0 4
B. Gajic
C. Jensen
2 1 1 2
S. Arvidsson
B. Soleyman
2 0 1 0

Herrar Gruppspel

Grupp 1 6-1 / 6-4 / 0-0 Bana 1
G. Rubio (ESP) C. Rocafort (SWE)
Spelare A (SWE) Spelare B (SWE)
Grupp 2 6-4 / 6-3 / 0-0 CC
M. Yanguas (ESP) D. Windahl (SWE)
A. Coello (ESP) A. Andersson (SWE)
Grupp 1 7-6 / 6-3 / 0-0 CC
A. Fernandez (ESP) S. Vasquez (SWE)
J. Leal (ESP) C. Knutsson (SWE)
Grupp 2 3-6 / 6-3 / 6-4 Bana 1
L. Campagnolo (BRA) P. Figueroa (SWE)
A. Coello (ESP) A. Andersson (SWE)
Grupp 1 5-7 / 6-7 / 0-0 CC
A. Fernandez (ESP) S. Vasquez (SWE)
G. Rubio (ESP) C. Rocafort (SWE)
Grupp 2 7-5 / 6-1 / 0-0 Bana 1
M. Yanguas (ESP) D. Windahl (SWE)
L. Campagnolo (BRA) P. Figueroa (SWE)

Herrar Slutspel

Semifinal 1 Söndag 7-5 / 6-4 / 0-0 CC
Windahl/Yanguas vs Vasquez/Fernandez
Semifinal 2 Söndag 6-7 / 7-6 / 2-6 Bana 1
Rocafort/Rubio vs Figueroa/Campagnolo
Final Söndag 6-4 / 6-4 / 0-0 CC
Windahl/Yanguas vs Figueroa/Campagnolo

Damer Gruppspel

Grupp 1 6-4 / 6-3 / 0-0 CC
N. Brio (ARG) A. Girdo (SWE)
A. Martinez (ESP) A. Behram (SWE)
Grupp 2 3-6 / 6-2 / 6-2 Bana 1
A. Cañellas (ESP) A. Åkerberg (SWE)
S. Arvidsson (SWE) B. Soleymani (SWE)
Grupp 1 6-4 / 6-1 / 0-0 Bana 1
N. Brito (ARG) A. Girdo (SWE)
C. Barciela (ESP) T. Norton (GB)
Grupp 2 6-2 / 2-6 / 6-2 CC
A. Cañellas (ESP) A. Åkerberg (SWE)
C. Jensen (ESP) B. Gajic (SWE)
Grupp 1 7-5 / 6-4 / 0-0 Bana 1
A. Martinez (ESP) A. Behram (SWE)
C. Barciela (ESP) T. Norton (GB)
Grupp 2 1-6 / 2-6 / 0-0 Bana 1
S. Arvidsson (SWE) B. Soleymani (SWE)
C. Jensen (ESP) B. Gajic (SWE)

Damer Slutspel

Semifinal 1 Söndag 2-6 / 6-4 / 7-5 CC
Girdo/Brito vs Gajic/Jensen
Semifinal 2 Söndag 6-2 / 1-6 / 1-6 Bana 1
Åkerberg/Cañellas vs Behram/Martinez
Final Söndag 7-5 / 6-1 / 0-0 CC
Girdo/Brito vs Behram/Martinez