Slide Välkommen till Padel
på nästa nivå
Padel Tour \ Euro Finans Invitational 2021 21-22 AUGUSTI 21-22 AUGUSTI

Stad: Lund
Arena: Sparbanken Skåne Arena
Datum: 21-22 augusti 2021
Kategori: Damer & Herrar

21-22 augusti 2021

Tabeller

Gruppspel Herr

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
Herr1 Tisdag CC 0-0 0-0 0-0 TV
Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
Herr2 Tisdag Bana 1 0-0 0-0 0-0 TV
Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
Herr1 Tisdag CC 0-0 0-0 0-0 TV
Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
Herr2 Tisdag Bana 1 0-0 0-0 0-0 TV
Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
Herr1 Tisdag CC 0-0 0-0 0-0 TV
Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (ESP)
Spelare B (SWE)
Herr2 Tisdag Bana 1 0-0 0-0 0-0 TV

Semifinaler Dam

KATEGORI STARTTID BANA RESULTAT TV
Spelare A (SWE)
Spelare B (SWE)
vs. Spelare A (SWE)
Spelare B (ESP)
Dam Tisdag CC 0-0 0-0 0-0 TV
Spelare A (SWE)
Spelare B (ESP)
vs. Spelare A (SWE)
Spelare B (ESP)
Dam Tisdag CC 0-0 0-0 0-0 TV

HERR GRUPP 1

SPELADE VINST FÖRLUST POÄNG
Spelare A
Spelare B
0 0 0 0
Spelare C
Spelare D
0 0 0 0
Spelare E
Spelare F
0 0 0 0

HERR GRUPP 2

SPELADE VINST FÖRLUST POANG
Spelare A
Spelare B
0 0 0 0
Spelare C
Spelare D
0 0 0 0
Spelare E
Spelare F
0 0 0 0

Semifinal

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
1:a Grupp 1 vs. 2:a Grupp 2 Herr Fred – 12:20 CC 0-0 0-0 0-0 TV
1:a Grupp 2 vs. 2:a Grupp 1 Herr Fred – 12:20 Bana 1 0-0 0-0 0-0 TV

Match om 3:e plats

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
Förlorare Semifinal 1 vs. Förlorare Semifinal 2 Dam Lörd –09:45 CC 0-0 0-0 0-0 TV

Final

GRUPP STARTTID BANA RESULTAT TV
Vinnare Semifinal 1 vs. Vinnare Semifinal 2 Herr Fred – 15:50 CC 0-0 0-0 0-0 TV
Vinnare Semifinal 1 vs. Vinnare Semifinal 2 Dam Lörd – 12:00 CC 0-0 0-0 0-0 TV

GRUPP 1

SPELADE VINST FÖRLUST POANG
Spelare A
Spelare B
0 0 0 0
Spelare C
Spelare D
0 0 0 0
Spelare F
Spelare E
0 0 0 0

GRUPP 2

SPELADE VINST FÖRLUST POANG
Spelare A
Spelare B
0 0 0 0
Spelare C
Spelare D
0 0 0 0
Spelare E
Spelare F
0 0 0 0

Herrar Gruppspel

Grupp 1 12:15 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (SWE) Spelare B (SWE)
Grupp 2 12:15 0-0 / 0-0 / 0-0 Bana 1
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Grupp 1 15:45 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Grupp 2 15:45 0-0 / 0-0 / 0-0 Bana 1
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Grupp 1 19:45 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Grupp 2 19:45 0-0 / 0-0 / 0-0 Bana 1
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)

Herrar Slutspel

Semifinal 1 Fredag 12:20 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
1:a Grupp 1 vs 2:a Grupp 2
Semifinal 2 Fredag 12.20 0-0 / 0-0 / 0-0 Bana 1
1:a Grupp 2 vs 2:a Grupp 2
Final Fredag 15:50 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Vinnare Semifinal 1 vs Vinnare Semifinal 2

Damer Slutspel

Semifinal 1 Torsdag 14:00 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Spelare A (SWE) Spelare B (SWE)
Spelare A (SWE) Spelare B (ESP)
Semifinal 2 Fredag 14:05 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Spelare A (ESP) Spelare B (SWE)
Placeringsmatch Lördag 09:45 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Förlorare Semifinal 1
Förlorare Semifinal 2
Final Lördag 12:00 0-0 / 0-0 / 0-0 CC
Vinnare Semifinal 2
Vinnare Semifinal
Vi är med och spelar

Melania Merino Saez

(ESP) 22 år, Forehand

Iván Ramírez

(ESP) 19 år, Backhand

Daniel Windahl

(SWE) 24 år, Backhand

Tamara Icardo

(ESP) 25 år, Backhand

Arturo Coello

(ESP) 19 år, Forehand

Sofia Arvidsson

(SWE) 37 år, Backhand

Simon Vasquez

(SWE) 28 år, Forehand

Ajla Behram

(SWE) 31 år, Forehand

Antonio ”Pincho” Fernandez

(ESP) 28 år, Backhand

Baharak Soleymani

(SWE) 35 år, Forehand